اعطا گواهینامه درجه یک کیفیت خدمات سلامت توسط وزارت بهداشت به بیمارستان آیت ا... روحانی (ره) بابل

اعطا گواهینامه درجه یک کیفیت خدمات سلامت توسط وزارت بهداشت به بیمارستان آیت ا... روحانی (ره) بابل

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی  (ره) بابل ، دکتر محمود صادقی رئیس این مرکز از کسب گواهینامه درجه یک کیفیت خدمات سلامت خبر داد.

دکتر صادقی گفت : براساس طرح ارتقای کیفیت و اعتباربخشی بیمارستان‌های دولتی کشور، براساس شاخص های مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیمارستان آیت‌ا... روحانی(ره) بابل موفق به کسب گواهینامه درجه یک کشور شد.

وی با اشاره به دستاوردهای ارزنده این بیمارستان در سال‌های اخیر بیان داشت: بیماران زیادی علاوه بر هم‌استانی‌ها از استان‌های شمالی و همجوار نیز به این مرکز مراجعه می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: این بیمارستان دارای 12 بخش بستری، 16 اتاق عمل، 511 تخت مصوب با بخش‌های ویژه شامل 16 تخت ICU داخلی، هشت تخت ICU جراحی ، هشت تخت  CCU ،NICU  با 16 تخت، 10 تخت ICU جراحی قلب، دو اتاق عمل جراحی قلب و بخش فوق تخصصی قلب اطفال شامل تخت‌های CCU و بستری به همراه پاراکلینگ‌های مجهز شامل اندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، پاتولوژی، MRI، سی‌تی اسکن و درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی است.

رئیس بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل  با بیان اینکه بیمارستان دارای بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب باز با دو اتاق عمل اختصاصی و بخش فوق تخصصی قلب اطفال است، تصریح کرد: جراحیهای منحصر به فرد قلبی و پذیرش بیماران قلب اطفال از استان‌های مجاور و ارائه خدمت در این زمینه سبب افتخار استان مازندران د وانشگاه علوم پزشکی بابل است.

 این مسئول گفت: این بیمارستان به عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان شمال کشور دارای زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع با زیربنای تقریبی 64 هزار  متر مربع است.

دکتر صادقی با اشاره به این که این بیمارستان 511 تخت دارد بیان داشت: در راستای افزایش رضایتمندی مراجعین بزودی ساختمان جدید اورژانس به فضای قبلی اضافه خواهد شد.

وی از مراجعه بیش از 450 هزار نفر به این بیمارستان در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: درصد اشغال تخت این بیمارستان در سال 95 بیش از 80 درصد بوده است که در این ارتباط 150 پزشک متخصص و فوق تخصص با ما همکاری داشتند.

وی گفت: ارزشیابی دائم کیفیت خدمات بهداشتی درمانی باعث شده است تا اهتمام همه بر تقویت و اصلاح امور باشد .
دکتر صادقی در پایان گفت: در کسب گواهی نامه درجه یک خدمات سلامت توسط بیمارستان آیت ا...روحانی(ره) وظیفه ما در خدمت رسانی به همشهریان عزیز را صد چندان میکند.

روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل


گروه خبر:               تعداد