قبولی ٨٠ درصدی دستیاران تخصصی رشته قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل در امتحانت برد کشوری

قبولی ٨٠ درصدی دستیاران تخصصی رشته قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل در امتحانت برد کشوری

قبولی ٨٠ درصدی دستیاران تخصصی رشته قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل در امتحانت برد کشوری

به گزارش روابط عمومي بيمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل ، دکتر سید فرزاد جلالی مدیر گروه قلب و عروق  دانشگاه علوم پزشکی بابل از قبولی ٨٠ درصدی دستیاران تخصصی رشته قلب در امتحانات برد خبر داد.

دکتر فرزاد جلالی گفت: گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل در سال ٩٦ برترین گروه از نظر آمار قبولی دستیاران تخصصی در دانشگاه بوده است.

وی در ادامه گفت: دوره دستیاری با دوره دانشجویی متفاوت است و دستیاران جانشین استادان و جوابگوی بیماران هستند و خودشان قدرت تصمیم گیری داشته و احترام و جایگاه خاصی دارند.

مدیر گروه قلب در ادامه افزود: تحصیلات این عزیزان با پایان دوره دستیاری تمام نشده و اکثر این همکاران جوان در دوره های فلوشیپی و بعضی دوره های فوق تخصصی شرکت و ار تباط خود را با اساتید قطع نمی کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: این گروه اولین دوره فارغ التحصیلان رشته تخصصی قلب و عروق دستیاران دانشگاه علوم پزشکی بابل هستند که توانستند بیش از ٨٠ درصد قبولی را داشته باشند و از 5 رزیدنتی که در امتحانات شرکت کردند ٤ نفر موفق به کسب نمرات بسیار بالای کشوری در امتحانات برد کتبی و شفاهی و نائل به دریافت دانشنامه و برد تخصصی قلب و عروق شدند.

وی ادامه داد: پس از پیگیری های فراوان مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بابل و اعضای هیات علمی گروه قلب و عروق مجوز تربیت دستیاران برای این دانشگاه در سال ٩١ صادر شد و اکنون پس از گذشت ٤ سال شاهد نتیجه اعتماد وزارت بهداشت به این دانشگاه هستیم.

دکتر جلالی گفت: مجددا به این چهار پزشک عزیز دکتر صدرا یادسار ، دکتر مجتبی قبادی ، دکتر گلناز نمازی و دکتر فاطره نعمتی به جهت موفقیت درخشان و چشمگیر تبریک عرض کنم که این موفقیت جز با پشتکار و تلاش این عزیزان و برنامه ریزی و پیگیری های اساتید گروه قلب امکان پذیر نبود.

 وی ادامه داد: باید از زحمات دکتر ربیعی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل و پیگیری های دکتر صادقی ریاست بیمارستان روحانی در ایجاد شرایط قابل قبول که منجر به اینچنین نتیجه درخشان شده است نیز تقدیر و تشکر کنم.

مدیر گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: مراسم جشن فارغ التحصیلی دستیاران رشته تخصصی قلب و عروق این دانشگاه با حضور ریاست دانشکده پزشکی ، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ، ریاست بیمارستان ، معاون آموزشی بیمارستان ، اعضای هیات علمی گروه قلب و عروق و دیگر گروه ها ، دستیاران و ... روز پنجشنبه ٢٧ مهر ٩٦ در سالن مدیریت بیمارستان روحانی برگزار شد که این مراسم جهت جبران گوشه ای از زحمات این عزیزان برگزار شده است و هدف از این مراسم این بود تا نشان دهیم که دستیاران همکاران ما بوده و همیشه مورد احترام ما خواهند بود.

در پایان جلسه از طرف گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل هدایا و لوح یادبود به این عزیزان اهدا شد.

روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل


گروه خبر:               تعداد