750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 96 در بیمارستان روحانی بابل پذیرش و درمان شدند.

750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 96 در بیمارستان روحانی بابل پذیرش و درمان شدند.

750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 96 در بیمارستان روحانی بابل پذیرش و درمان شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی (ره) بابل ، خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از پذیرش و درمان 750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 1396 در این بیمارستان خبر داد.
دکتر یزدانی با ذکر این نکته که بیمارستان ایت ا.. روحانی بعنوان سطح سه خدمات دهی به مادران باردار می باشد گفت: تمامی مادران باردار پرخطر شهرستان بابل و شهرهای اطراف جهت امور مربوط به زایمان و سزارین به این مرکز ارجاع داده می شوند.

وی ادامه داد: این مادران ممکن است خود دچار مشکلات و عوارضی در طی بارداری مانند مسمومیت حاملگی یا بیماری زمینه ایی مانند دیایت، فشارخون بالا، بیماری قلبی کلیوی بوده یا نوزادشان دچار نارسایی، کم وزنی و یا ناهنجاریهای مادرزادی باشند که درنتیجه عوارض مادری و نوزادی در این مادران بالاتر است.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد : لازم است این مادران و همراهان به توضیحات پرسنل بیمارستان در مورد عوارض محتمل در این مادران در هنگام بستری توجه کنند و همکاری لازم را با پرسنل درمانی بیمارستان برای خدمات دهی بهتر به مادران باردار و نوزادان انها بعد از زایمان داشته باشند.

متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی(ره) بابل ادامه داد: تمام تلاش پرسنل درمان این بیمارستان در جهت اراِیه خدمات درسطح بالا به این مادران و کاهش عوارض مادری و نوزادی می باشد ولی بهر حال بعضی از این عوارض با توجه به بیماریهای همراه مادر و مشکلات نوزادی انها غیر قابل اجتناب می باشد.

دکتر یزدانی بیان داشت: در 6 ماهه نخست سال 1396 در زایشگاه این بیمارستان 750 مادر باردار پرخطر مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند که از این تعداد 70 مادر دچار عوارض شدید بارداری بودند.

وی ادامه داد: 23 مادر پرخطر و بدحال نیازمند به مراقبت ویژه در بخش های ویژه (CCU,ICU) بستری و مورد معالجه قرار گرفتند.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از آنجایی که مادران با سوء مصرف مواد نیازمند خدمات پزشکی و مددکاری خاص می باشند، بیمارستان روحانی بابل به عنوان تنها مرکز دولتی تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان در شهرستان بابل در  6 ماهه اول سال 1396 پذیرای 12 مادر باردار با سوء مصرف مواد بوده است که مورد معالجه و یا زایمان قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: در 6 ماهه نخست سال علاوه بر اینکه 750 مادر باردار پرخطر در بخش زایشگاه این بیمارستان مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند ، 390 مادر پرخطر نیز در بخش مادرهای پرخطر این مرکز بستری و با حال عمومی خوب ترخصی شدند.

 

روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل


گروه خبر:               تعداد